Idealne miejsce odprężenia

-6. Za chwilę wyobrazisz sobie, że jesteś w jakimś miejscu, gdzie mógłbyś się wspaniale czuć, w Twoim „idealnym miejscu odprężenia”. Może to być miejsce, gdzie już kiedyś byłeś lub chciałbyś być ważne, by kojarzyło Ci się z czymś bardzo przyjemnym i sympatycznym. Możesz sobie wyobrazić, np. że jesteś w ciepły, wiosenny dzień na skraju łąki, odpoczywasz, spoglądając na piękny pejzaż, słuchając śpiewu ptaków lub że jesteś nad brzegiem morza i słyszysz szum fal.

-7. Jesteś teraz w swym „idealnym miejscu odprężenia”. Rozejrzyj się. Staraj się odczuć wszystkie bodźce mogące do Ciebie dotrzeć w takiej sytuacji, np. powiew wiatru, ciepło promieni słonecznych, zapach kwiatów, szelest liści. Jak przyjemnie jest w tym miejscu. Zawsze, gdy będziesz wyobrażał sobie, że jesteś w tym miejscu, będziesz osiągał stan pełnego odprężenia -jedna minuta w takim stanie umysłu równać się będzie jednej godzinie, którą spędziłbyś tam w rzeczywistości. Jest to pełna i intensywna regeneracja.

-8. Pomyśl o tej części Twojego ciała, która jest teraz najlepiej rozluźniona, która się najlepiej i najzdrowiej czuje. Skup się na niej. Ciesz się nią. Pozwól, by to uczucie się jeszcze pogłębiło.

Odczuj, jak powoli rozlewa się na cale Twoje ciało. To jest zdrowie – w tej chwili wszystkie prrocesy zachodzące w Twoim organizmie przebiegają prawidłowo – zapanował spokój i harmonia. W tym naturalnym stanie wszystko powraca do normy, wszystkie zaburzenia ulegają naprawie, ponieważ zdrowie jest naturalnym stanem Twojego organizmu.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>