Usuwanie tatuażu przy pomocy medycyny estetycznej Bydgoszcz

Medycyna estetyczna Bydgoszcz w walce z tatuażami

Zabiegi jakie oferuje medycyna estetyczna Bydgoszcz zataczają coraz szersze kręgi. Jeszcze parę lat temu niektóre metody były nie do pomyślenia, a teraz medycyna estetyczna Bydgoszcz jest coraz bardziej rozwijającą się gałęzią. Praktycznie od ręki możemy wykonać wiele zabiegów, które cechują się bezbolesnością, krótkim czasem oraz zaawansowaną technologią. I tak na przykład teraz medycyna estetyczna Bydgoszcz pomaga nam usunąć niechciane tatuaże. Niegdyś było to możliwe tylko poprzez chirurgiczny zabieg, któremu towarzyszył ból, a także bardzo często zawód pacjenta, bo po operacji zawsze zostawała blizna. Dziś jednak udając się do kliniki mającej w ofercie usuwanie tatuaży możemy mieć pewność, że zabieg będzie bezbolesny i dający nam sporą satysfakcję. Na czym zatem polega ta metoda? Kiedy się na nią zdecydować i jak ma się do tego medycyna estetyczna? Jeżeli chodzi o modę na tatuaże, to nie przemija ona od paru ładnych lat. Dawniej tego typu ozdoby chętnie stosowały tylko określone grupy społeczne, a sam tatuaż kojarzył się z pewnego rodzaju nieetycznym zachowaniem. Niemniej jednak, w miarę upływu czasu tatuaże stały się coraz bardziej powszechne. Praktycznie w każdym mieście można znaleźć co najmniej kilka miejsc w których na co dzień wykonuje się sporo profesjonalnych tatuaży. Z uwagi na tak dużą popularność sporo osób z pewną dozą nierozwagi podchodzi do tatuażu, a co za tym idzie szybko taka ozdoba ciała się nudzi. Na szczęście z pomocą przychodzą współczesne rozwiązania.

Medycyna estetyczna Bydgoszcz- zabieg usuwania tatuażu

Jeżeli zależy nam na dobrym efekcie i zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa, to odwiedzenie profesjonalnej klinki będzie strzałem w dziesiątkę. Obecnie w tego typu miejscach wykonuje się mnóstwo zabiegów związanych z usuwaniem tatuaży, a co za tym idzie lekarze specjaliści mają w tym spore doświadczenie. Zabieg wykonuje się za pomocą lasera, który emituje szybkie i bardzo mocne wiązki świtała. Uderzają one bezpośrednio w wytatuowane miejsce i usuwają barwnik ze skóry. Jeden zabieg trwa około pół godziny, ale należy się liczyć z całą serią zabiegów. Nawet jeżeli tatuaż jest mały lub bardzo stary, to wizytę w klinice będziemy musieli powtórzyć co najmniej sześć razy. Samo usuwanie tatuażu nie należy do bardzo bolesnych, ale zawsze przed zabiegiem miejsce w którym będzie uderzało światło lasera należy znieczulić specjalnym kremem. Znieczulenie będzie trzymało około godziny, więc znacznie dłużej niż sam zabieg. Już po kilku dniach od zabiegu na skórze zaczną pojawiać się strupki. Niemniej jednak, nie należy obawiać się o pozostanie blizn, bo jest to jeden z bardzo rzadkich efektów ubocznych. Co prawda zabieg usuwania tatuażu nie należy do najtańszych i trzeba go powtarzać co najmniej kilka razy, ale przynajmniej mamy pewność co do sterylności i bezpieczeństwa. Jeżeli na jednej szali położymy cenę i zalety zabiegu, a na drugiej tatuaż na który nie możemy już patrzeć, to wybór będzie chyba oczywisty.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>