Zdrowa komórka

-3. Przypatrz się jej twarzy, oczom, nosowi, policzkom, ustom, czołu. Nie spiesz się, zwracaj uwagę na szczegóły.

-4. Teraz wyobraź sobie, że widzisz kości sklepienia czaszki tej osoby. Obejrzyj je, zapamiętaj, co widzisz. Teraz zobacz mózg. Przyjrzyj mu się dokładnie – tak wygląda zdrowy mózg.

-5. Zbadaj szyję tej osoby, zwracając uwagę na szczegóły.

-6. Zbadaj jej klatkę piersiową, zwracając uwagę na szczegóły. Zbadaj prawe płuco-zobacz, jak się porusza w czasie oddychania lewe płuco – zobacz, jak się ono porusza. Teraz zbadaj serce – zobacz, jak ono pracuje. Nie spiesz się.

-7. Oglądnij uważnie brzuch. Zbadaj: żołądek, dwunastnicę, jelita, wątrobę, trzustkę, nerki, narządy płciowe.

-8. Wyobraź sobie teraz zdrową komórkę. Zobacz poszczególne jej elementy: błonę komórkową, jądro itd. To jest zdrowa i sprawna komórka. Wszystkie procesy przebiegają w niej prawidłowo.

-9. Wszystko to, co widziałeś, będzie w przyszłości stanowiło dla Ciebie punkty odniesienia do skuteczniejszego rozwiązywania własnych problemów zdrowotnych.

-10. Zobacz tę osobę znowu z zewnątrz – widzisz ją z zewnątrz. Zobacz ją zupełnie zdrową, bardzo szczęśliwą i zadowoloną. Staraj się odczuć do niej głęboką sympatię, życz jej szczerze wszystkiego najlepszego – uśmiechnij się do niej.

-11. Wyprowadź się ze stanu relaksu (zgodnie z punktami 10,11 i 12 pierwszego ćwiczenia).

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>